یادداشت ویژه :
شما اینجا هستید: خانه > -همه نوشته ها > بر اساس نوع مطلب > خبر > سید هاشمی پاسخ داد؛ استخدام دوباره یا جذب نیروهای پیمانکاری

سید هاشمی پاسخ داد؛ استخدام دوباره یا جذب نیروهای پیمانکاری

سایت پیام تهران آنلاین _ نمایشگاه تلکام فرصت مغتنمی به دست داد تا با مسئولان پر مشغله ای مانند دکتر سید هاشمی رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران ، در فرصت هایی که حین بازدید از تلکام سیزدهم داشت گفت و گو هایی انجام شود.

 

 

کوتاه و به معنای واقعی گذرا .پرسش های متعدد که البته برای ما بیشتر در حوزه درون سازمانی اولویت داشت .از جمله استخدام جدید دوهزار و ۵۰۰ نفر دیگر، تحت پوشش قرار گرفتن نیروهای پیمانکاری توسط شرکت مخابرات،سود سهام کارکنان و موضوعات مهم دیگری که برای هرکارمند مخابراتی آگاهی از آنها ضروری به نظر می رسد.تلکام ۱۳ ،رسانه ها را مانند سایر مراجعه کنندگان دست خالی نگذاشت .

استخدام دوباره یا جذب نیروهای پیمانکاری؟

درون سازمانی ترین بخش صحبت های دکترسید هاشمی را در مورداستخدام جدید و نیروهای پیمانکاری باید دانست.آنجا که اظهار داشت: استخدام جدید در دستور کار است. یا دوهزار و ۵۰۰ نفر دیگر از طریق آزمون جذب می کنیم ویا راه دومی که سازمان خصوصی‌سازی پیش پای ما گذاشته، تحت پوشش قراردادن کارمندان شرکت‌هایی است که به صورت پیمانکار با ما همکاری می‌کنند.
سیدهاشمی در مورد آزمون استخدامی شرکت مخابرات و احتمال افزایش ظرفیت نیز توضیح داد: طبق تعهد شرکت مخابرات ایران به سازمان خصوصی سازی، موظف هستیم سطح اشتغال در این سازمان را حفظ کرده و به این منظور نیاز به استخدام پنج هزار نفر بوده است. به همین دلیل هیئت مدیره با استخدام دوهزار و ۵۰۰ نفر از طریق آزمون موافقت کرد که مراحل نهایی خود را طی می‌کند.
وی افزود: در مورد دوهزار و ۵۰۰ نفر دیگر، این موضوع در دستور کار هیئت مدیره قرار دارد. یک راه برگزاری یک آزمون دیگر است که در صورت تصویب چنین موضوعی قطعا امسال رخ نمی‌دهد. اما راه دوم که سازمان خصوصی‌سازی پیش پای ما گذاشته، تحت پوشش قراردادن کارمندان شرکت‌هایی است که به صورت پیمانکار با ما همکاری می‌کنند.
رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران ادامه داد: برای نمونه مخابرات صاحب ۴۹ درصد سهام شرکت «خدمات اول» است. اگر دو درصد به این میزان افزوده شود و سهم ما به ۵۱ درصد برسد، کارمندان این مجموعه زیر پوشش شرکت مخابرات ایران قرار خواهند گرفت. در صورت تصمیم هیئت مدیره، این موضوع تا پایان سال عملیاتی می‌شود و تعهد ما به سازمان خصوصی‌سازی ایفا می شود.

مردم و مسئولان برای افزایش تعرفه مخابرات را همراهی کنند

مردم و مسئولان برای توسعه سیستم‌های ارتباطی،‌ شرکت مخابرات را در افزایش تعرفه‌ها همراهی کنند .دکترسیدمصطفی سیدهاشمی،‌ رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان این مطلب گفت:‌ متأسفانه تحریم‌ها روی مخابرات اثر خود را گذاشته است. تولید داخلی هم تنها ۴۰ درصد نیازهای مخابرات را تامین می‌کند و همچنان برای پیشبرد کار به خارج وابسته‌ایم.
وی با بیان اینکه تحریم‌ها فرصت مناسبی برای افزایش تولید داخلی است، گفت: ما با پیش‌بینی مشکلات این روزها، ‌نیاز یک تا دو سال آینده مخابرات را خریداری کرده‌ایم. این موضوع فرصت مناسبی را در اختیار مهندسان ما می‌گذارد که بتوانند در این مدت روی تولید داخل کار کرده و نیازهای آینده بخش مخابراتی کشور را تامین کنند.
سیدهاشمی افزود: با چند شرکت خارجی که توان مقابله با تحریم‌ها را دارند و از لحاظ فنی هم مسلط هستند، قراردادهای تولید داخل بسته‌ایم تا به صورت ۵۰-۵۰ گام‌های اجرایی برای تولید محصولات مخابراتی در کشور را برداریم.
وی تاکید کرد: مصمم هستیم از این گردنه با قوت عبور کنیم.
رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با فناوران ،با بیان اینکه سرمایه‌گذاری برای تولید داخل سبب افزایش هزینه تمام شده می‌شود، گفت: از مردم می‌خواهیم در این خصوص با ما همکاری کنند. همچنین دستگاه‌های نظارتی کاری کنند تا فضای توسعه برای ما تنگ نشود.
سیدهاشمی گفت: فناوری مخابرات به روز است و اگر از آن عقب بیفتیم، باید سال‌ها به دنبال جبران باشیم. این موضوع نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. سرمایه‌گذاری هم در گرو داشتن سرمایه و سود است. سود هم در گرو عرضه خدمات مطلوب و تعرفه مناسب است.
وی افزود: اسفند ماه امسال می‌توانیم پیشنهاد افزایش تعرفه را ارایه کنیم. در بخش تلفن همراه چون بازار رقابتی است، نیازی به افزایش قیمت وجود ندارد، اما در بخش تلفن ثابت با زیان روبه رو هستیم و شرکت‌های مخابرات استانی ضرر می‌دهند. بنابراین در این بخش به دنبال افزایش تعرفه خواهیم بود.
وی در مورد اختلاف در تعیین تکلیف حق‌السهم دولت از محل پیامک نیز به فناوران گفت: این موضوع هنوز در مراجع مربوط در حال بررسی است و به نتیجه قطعی نرسیده است.

پرداخت سود سهام کارکنان از آذر ماه
دکتر سید مصطفی سید هاشمی رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در حاشیه بازدید خود از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام به پیام تهران آنلاین گفت: خوشبختانه با تشکیل جلسات متعدد در هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران مقرر شد از آذر ماه سال جاری سود سهام کارکنان پرداخت شود.
به گزارش پیام تهران آنلاین وی ضمن بیان این مطلب با اشاره به اینکه سود سهام کارکنان شرکت مخابرات ایران ۷۰ میلیارد تومان است افزود: با تلاش مجموعه کارکنان شرکت و مدیریت صحیح موفق شدیم سود سهام مخابرات را طی چند سال اخیر ازبه ۴۲ تومان در هر سهم ارتقا دهیم .
دکتر سید هاشمی پرداخت سود سهام کارکنان را در راستای ایجاد انگیزه و تلاش مجددانه کارکنان برای افزایش درآمد بیشتر موثر دانست و با بیان اینکه تمامی کارکنان در موفقیت های شرکت سهیم و دخیل هستند بر ضرورت توسعه و ارتقای سطح توانمندی ها تاکید کرد.
گفتنی است رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با حضور در غرفه شرکت مخابرات استان تهران از نزدیک در جریان آخرین سرویس ها و خدمات ارایه شده توسط این شرکت قرار گرفت.

یکسان سازی تعرفه های تلفن ثابت
سیدهاشمی در مورد یکسان‌سازی تعرفه‌ تلفن ثابت نیز به فناوران گفت: در استان تهران این موضوع اتفاق افتاده است. در اصفهان نیز چند شهر دارای تعرفه یکسان هستند. تصمیم‌گیری در مورد این موضوع را به هیئت مدیره مخابرات استانی واگذار کرده‌ایم تا با بررسی شرایط فنی و مسایل اجتماعی و سیاسی این کار را انجام دهند.
وی ادامه داد: یکسان‌صسازی تعرفه‌های تلفن ثابت صرفا به صورت استانی خواهد بود. بررسی‌های ما نشان می‌دهد این موضوع صرفا برای شهرستان‌های یک استان جذاب است و برای تماس با شهرهای استان‌های دیگر منافع فردی برای مصرف کننده ندارد.

در واکنش به صحبت های وزیر

رییس هیئت مدیره مخابرات همچنین از واکنش وزیر درقبال اعتراض وی به افزایش مدت انحصار ارایه خدمات نسل سوم انتقاد کرد.
رضا تقی پور در واکنش به اعتراض سیدهاشمی گفته بود: ” هر کسی باید در جایگاه خودش حرف بزند».
سیدهاشمی در این باره گفت: در جمهوری اسلامی ایران فضای باز سیاسی برای اظهارنظر وجود دارد و هر شهروندی آزاد است در هر موضوعی حرف بزند. مسئولان می‌توانند بهترین فکر و نظر را گزینش کنند و کار خود را انجام دهند اما این حق، به هیچ وجه مانع ارایه نظر افراد نیست.

….. تعداد بازدید : ۲۱۹۳ ….

۱۶ نظر

 1. جناب محمد شما اگه پارتی نداشتی که بدون آزمون ۸سال اینجا کار نمی کردی که…

 2. شما (اگه خیلی با کیفیت هستید) تکلیف ۲۵۰۰ آزمونی قبلی که هنوز جذب نشدند (به خصوص همراه اولی ها) رو مشخص کنید، بعد برید سراغ آزمون های بعدی. در ضمن توی آزمون های بعدی لطفا فاکتور کیفیت رو لحاظ کنید تا انگ بی کیفیتی رو به قبول های مرحله اول نزنید و همه رو رد کنید!!!

  • ناشناس عزیز
   این مطالب رو از کجا میاری؟
   تاریخ این مطلب مال ۱ آذر ۹۱ بوده.یک سال پیش.
   حالا از اون مظلب گله میکنی؟

 3. بنده هشت سال است که در مخابرات …… با مدرک لیسانس حسابداری در قسمت واحد مالی کار میکنم ، قابل ذکر است که اینجانب در مرحله اول آزمون استخدام شرکت مخابرات ایران قبول شدم ودر مرحله دوم آزمون یعنی مرحله تخصوصی هم بیشترین نمره را آورده بودم ، ولی متاسفانه افرادی جذب شدند که یا به نوعی سفارش شده بودند ویا اینکه اکثریت از فرزندان همکاران رسمی مخابرات جذب کردند . البته ناگفته نماند که خیلیها مثل من حقشان خورده شد ، گناه ما چیست که پارتی نداریم یا فرزند همکار نیستیم ، و غیره … ، چه کسی میخواهد فرصتها و جوانی ازدست رفته مارا برگرداند ، هشت سال با صداقت خدمت کن ولی هیچ امیدی و هیچ آیندهای نداشته باشی ، اگر فرزند خودتان مثل ما ودر شرایط ما بود با او هم چنین رفتاری میکردید ، و مطلبی دیگر ، حتی همکاران رسمی مارا به حساب نمی آورند ، شمارا به امام حسین (ع) که به خاطر عدالت شهید شدند ، قسم میدم به داد ما برسید ، خودتان یاد داده اید ، که آه مظلوم زمین نمیماند ، با تشکر

 4. به نظرت  من چه گناهی کرده ام که تو مخابرات نیروی شرکتی شدم   که حالا  دارم  تقاص پس  می دم
  کاش گناهم را  می دونستم.
  تمام شرکتی های سازمانهای دیگر که بالای ۵ سال سابقه داشتند استخدام شده اند به جز مخابرات
  همه فکر می کنند که ما مشکلی داریم که استخدام نمی شویم

 5. سلام
  من لیسانس کامپیوتر هستم. و از سال ۱۳۸۳ در سالن دستگاه و تغذیه کار کرده ام  و سه تا بچه دارم
  و ماهی ۴۰۰۰۰۰ حقوق می گیرم.  و ۴۲ سال سن دارم.ایا عدالت این نیست  که اگه استخدامی باشد. بنده در اولویت باشم
  می دانم که بیشتر همکاران شرکتی مثل من هستند  . حتی بعضی ها از ترس نتونسته اند  ازدواج کنند

  تو را خدا  از تمام سازمانها بپرسید . و کجای دنیا همچو چیزی امکان دارد که کسی که ۱۰ سال کار کرده استخدام نکنند. اولویت را به کسان دیگری  بدهند. برید بپرسد اگه بود ما قبو ل داریم
  ممنون از سایت خوبتان
   

 6. کاش اینبار آقای مدیر عامل به فکر ما شرکتی ها که عمرمونو واسه مخابرات گذاشتیم باشه و مارو بیشتر از این ناامید نکنه

  آقای پوررنجبر شما رو به این روزای عزیزه حسینی قسمت میدم اینار دیگه ناامیدو گریونمون نکنید.

  قبول کنید که حقمونه که استخدام بشیم.

  حق یارتون   

  • دوستان یعنی شما نخوندین که رئیس هیئت مدیره داره خبرهای استخدام را میده؟
   تعداد شکل استخدام و اینکه از کجا نیرو بگیرند کار هیئت مدیره است و اجرا را به بقیه میدهند.
   این را از نوع خبرها نمی شود فهمید؟
   مدیر عامل که خدای سیستم نیست.مجری است

 7. نظرات ارسال نمی شود

 8. با سلام و عرض ادب 
  آقای پور رنجبر حالا که سازمان  خصوصی سازی هم نظر مثبتشون رو نسبت به جذب بچه های شرکتی اعلام و راه رو واسه مخابرات باز گذاشتند شما هم نظر لطفتون رو از ما دریغ نکنید.
  اوضاع و احوال و اعمال سهمیه ها رو در آزمون اول خودتون مشاهده کردید پس باید مشخص شده باشه که برگزاری این شکلی آزمون هم باعث مشخص شدن افراد شایسته نمیشه
  به مدیر عامل های استانها اعتماد کنید تا نیروهای واقعی کاربردیشون رو بهتون معرفی کنند  

 9. تورو خدا آقای پوررنجبر حالا که سازمان خصوصی  سازی رضایت داده که نیروهای پیمانکاری را جذب کنید شما هم رضایت بدید و ما مرتبط ها رو که هم مدرک فنی داریم و هم سابقه جذب کنید.

 10. سلام لطفا از بچه های مرتبط و بدرد بخور پیمانکاری ٢۵٠٠ بعدی رو جذب کنید واسه اطلاع از کاربردی بودن اوها نظر مدیر عامل ها رو بپرسید چون خیلی از مرتبط ها هم  بدردبخور نیستن که البته. خیلیهاشون تو آزمون قبول شدن …

 11. كارمند راضي دوم

  سلام سردبیر جان  بنابه خبر موثق و دقیق  مجوز صدور احکام قطعی از طرف وزارت کار و اموراجتماعی امروز صبح  به شرکت مخابرات ایران صادر شد . توضیح اینکه بعلت مشکلات و تعدادی مغایرت ها و ایراد ها از طرف وزارت فوق این مجوز با تاخیر صادر شد و ما از طرف همکارانی که با تلاش بیشتر در حل این مشکل فعالیت داشتند تشکر میکنیم و این خبر را توسط دوستان در وزارت فوق که دست اندر کار بودند و نماینده مخابرات چک کردیم و مورد صحیح و دقیق است با تشکر

 12. تو رو خدا دیگه آزمونیش نکنید یک سری از مرتبط ها رو که با آزمون جذب کردید بقیه هم رویهم ٢۵٠٠ تا نمیشن .دوباره آزمون و خانواده ایثارگر و فرزند مخابراتی و …
  فکرش هم آدم رو عصبی میکنه 

اسکرول کردن به بالا
logo-samandehi