مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

دبیر سندیکای صنعت مخابرات: مشکلات شرکت مخابرات با پی‌نوشت حل نمی‌شود

مخابرات ما- دبیر سندیکای صنعت مخابرات به سیتنا: مشکلات شرکت مخابرات با پی‌نوشت حل نمی‌شود؛ حل بحران، نیازمند برنامه‌ای جامع و ضربتی است

مخابرات ما- (سیتنا) -دبیر و نائب رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران، تاکید می‌کند: شرکت مخابرات ایران آنقدر بزرگ، گسترده و پیچیده است که مشکل آن با پی نوشت برطرف نمی‌شود ولذا برای رفع چنین بحرانی، برنامه جامع و ضربتی با تامین منابع مالی متناسب با اندازه مساله لازم است.

 

مهندس فرامرز رستگار، دبیر و نائب رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون نامه اخیر معاون اول رئیس جمهور خطاب به وزیر ارتباطات برای ساماندهی سریع به اوضاع شرکت مخابرات ایران، گفت: همانطور که در نامه رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور آمده است «شرکت مخابرات ایران در امنیت پایدار کشور نقش و جایگاه ویژه ای دارد» ؛ هرچند که رضایتمندی کارکنان و بازنشستگان این مجموعه عامل مهمی برای حفظ پایداری شرکت مخابرات و شبکه اصلی ارتباطی کشور است، ولی مگر سایر مشکلات شرکت مخابرات ایران که اثر آن برای تاب آوری ارتباطات کشور کمتر از مسائل اجتماعی و اقتصاد کارکنان نیست، قابل چشم پوشی است؟

رستگار ادامه داد: بدهی طولانی مدت شرکت مخابرات ایران به تولیدکنندگان داخلی و پیمانکاران فنی مهندسی، مگر خطرات کمتری دارد؟ آیا عدم توسعه کمی و کیفی شبکه شرکت مخابرات ایران در سال‌های اخیر به عنوان یک اپراتور محوری  که تامین کننده ظرفیت برای  توسعه سایر اپراتورهاست، کمتر ایجاد دغدغه می نماید؟

دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران تاکید کرد: شرکت مخابرات ایران آنقدر بزرگ، گسترده و پیچیده است که مشکل آن با پی نوشت برطرف نمی‌شود ولذا برای رفع چنین بحرانی برنامه جامع و ضربتی با تامین منابع مالی متناسب با اندازه مساله لازم است.

رستگار خاطرنشان کرد: بحث یک دعوای عادی نیست که با مذاکره، رفع سوء تفاهم شود. قضاوت در مورد میزان کارایی مدیران در شرایط بحرانی فعلی شرکت مخابرات ایران هم باید با دقت و منصفانه انجام شود.

وی ادامه داد: وقتی که درصد بالایی از وقت مدیران ارشد این شرکت صرف پاسخگویی به طلبکاران، شرکت‌های تولیدی و پیمانکاری که زنجیره اصلی تامین هستند و رغبت چندانی به کار کردن با شرکت مخابرات ندارند، صرف می‌شود و سیستم بانکی و مالیاتی کشور هم مرتب اخطار، محدودیت و کلافگی ایجاد می‌نمایند، آن‌وقت این فضا، محیطی مناسب برای تست و ارزیابی عملکرد مدیران نیست.

نائب رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران تاکید کرد: باید از تجربیات ناموفق سال‌های گذشته شامل تهدیدات، رفاقت‌ها، چیدمان های متفاوت مدیریتی و حل بخش کوچکی از مشکلات به صورت مقطعی، درس بگیریم و به یاد داشته باشیم که «ساختن ایران  کار مشترک همه ماست».

9 نظرات
 1. شرکتی می گوید

  بی عدالتی و پارتی بازی در مخابرات بیداد میکند معلوم نیست بر اساس چه روش و منطقی به فراد مسئولیت میدن

 2. دادیار می گوید

  وای به روزی که بگندد نمک

 3. مسیح می گوید

  یک نفر… با رانت … سود گرفتن مبارزه کند من موندم چجوری مخابرات با این همه بدهی . یک شرکت سود آور برای سهامداران میشود یک نفر توضیح بدهد ممنونم اشک ما درومد ‌ .

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   بخش اول اصلا معنی و مفهوم نداشت لذا حذف کردم

 4. جلالی می گوید

  چرا همه فقط حرف می زنند کسی کاری نمی کند حرف بسیار گفتند کی عمل کند کب باور کند

 5. ناشناس می گوید

  اینا چرا نمیفهمن از وقتی مخابرات خصوصی شده همه فقط به فکر سودشون از این شرکت هستن …خود دولت باید بیاد مثل قبل مخابرات از دست این سهامداران نجات بده ..

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   دولت خودش سهامداره!

 6. ناشناس می گوید

  احسن
  در خصوص پرسنل باید پروژه ای به نام خالص سازی اتفاق بیفتد

 7. علی محمد می گوید

  سلام
  مخابرات تا بر نگرده به سیستم دولتی مشکلش حل نمیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here