مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

قطعنامه تجمع بازنشستگان مخابراتی در جلوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

مخابرات ما – قطعنامه زیر در تجمع بازنشستگان مخابراتی در جلوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شد.

خبرنگار مخابرات ما – حامد

بنام خدا

قطعنامه تجمع ۵ دیماه ۱۴۰۰ بازنشستگان مخابرات

با آرزوی توفیق برای دولت سیزدهم و از جمله وزیر محترم ارتباطات که در بدو ورود برای مبارزه با بی عدالتی و فساد و رانت و برای خدمت رسانی به مردم با امضای میثاق نامه هم قسم شدند که موجب ایجاد امید به آینده‌ای روشن برای ملت ایران و از جمله بازنشستگان گردید؛ خواسته‌های ۴۷۰۰۰ بازنشسته مخابرات بشرح زیر اعلام میگردد.

۱- از آنجایی که واگذاری شرکت مخابرات از بخش دولتی به بخش خصوصی در چارچوب سیاستهای کلی نظام و اجرای بند ۷ برنامه چهارم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری؛ منطبق با اصل ۴۴ قانون اساسی صورت گرفته و آئین نامه شماره ۸۹/۲۴ در تاریخ ۸۹/۵/۳۰ براساس بند ۶ مصوبه مورخ ۸۵/۱۲/۸ هیئت دولت بعنوان یکی از شروط ضمن عقد توسط هیئت مدیره وقت مخابرات برای تامین و حفظ حقوق شاغلان و بازنشستگان شرکت تصویب گردیده و به تایید وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی رسیده و لازم‌الاجراست؛ اینک کارفرما به هیچ بهانه‌ای حق دست یازیدن به آن را ندارد.

۲- حاضرین به نمایندگی از ۴۷۰۰۰ بازنشسته مخابرات خواهان اجرای کامل و بدون تنازل آئین نامه از بدو خصوصی سازی برای تمام بازنشستگان و پرداخت کلیه دیون به نرخ روز میباشند و هیچ شخص یا تشکلی با هر عنوانی حق ندارد ذره‌ای از خواسته‌های قانونی و برحق بازنشستگان کوتاه بیاید و اعتراض جدی خود را به تمام توافقات و صورتجلساتی که موجب تضییع حقوق بازنشستگان گرامی است اعلام میداریم.

۳- براساس ماده ۵۸ آئین نامه موصوف؛ کارفرما مکلف به ارائه بیمه تکمیلی درخور شان بازنشستگان و نظارت دقیق بر اجرای صحیح آن میباشد

۴- پیرو قطعنامه تجمع ۲۸ آذر خواهان عزل تمام مدیرانی هستیم که با مکاتبات غیرقانونی و نسنجیده موجبات تشویش و نگرانی موی سپیدان و بانیان مخابرات را فراهم نمودندو به تنشهای موجود دامن زدند و آنها را وادار نمودند با وجود کهولت سن و بیماری در سرمای زمستان برای صیانت از حقوقشان به کف خیابان بیایند.

۵- از جناب آقای زارع پور بعنوان متولی وزارتخانه‌ای که مسئولیت نظارت بر نحوه واگذاری مخابرات به بخش خصوصی را دارد درخواست داریم در راستای وظایف نظارتی خود با انجام اقدامات قانونی از بازنشستگان مظلوم مخابرات حمایت نموده و بابهره گیری از اطلاعات موثق سایر اعضای محترم دولت جلوی تضییع حقوق ما را بگیرند.

۶- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران باید ضمن عذر خواهی از ساحت بازنشستگان شریف بجهت بی حرمتی در بستن درب ساختمان مرکزی مخابرات به روی آنان، باید بصورت مکتوب به مقام عالی وزارتخانه در ایجاد نظم وتداوم در پرداختیهای خوار و بار ماهیانه به بازنشستگان متعهد شوند.

۷-سهامداران عمده مخابرات که به انحای مختلف تلاش کردند از بازنشستگان بعنوان اهرم فشار بر وزارتخانه ودولت برای افزایش تعرفه‌ها به بهانه پرداخت مطالبات استفاده کنند بدانند مطالبات ما نه از جیب مردم؛ از جیبی باید پرداخت شود که ۱۲ سال است درآمدهای شرکت را تصاحب نموده

۸-بعنوان آخرین درخواست؛ ضمن تاکید بر لزوم اجرای کامل آئین نامه سال ۸۹ ؛ خواهان اجرای تمام مفاد این قطعنامه میباشیم.

✳️ ما نه ارتزاق سیاسی داریم؛ نه طمع مالی و نه از حق وحقوقمان خواهیم گذشت وامروز برای ستاندن حقی آمده‌ایم که مهر قانون را با خود دارد و ۱۲ سال است زیاده‌خواهان آن را به بهانه های مختلف گروگان گرفته‌اند .دیگر اجازه چنین اقدامات گستاخانه ای را نخواهیم داد

✳️ضمن تشکر و قدردانی از حضور و همراهی پیشکسوتان و همکاران گرامی؛ از طرف جمع اعلام میداریم، در صورت عدم رسیدگی و بی توجهی به خواسته های به حق خود؛ مدیران و سهامداران عمده منتظر پیامدهای آتی باشند و مسئولیت عواقب آن را بپذیرند.

در پایان از برادران محترم و زحمت کش نیروی انتظامی و تمام حافظان امنیت مردم شریف؛ که با درایت و درک خود از این تجمع و پدران و مادران مظلوم و حق طلب خود، حفاظت نمودند تشکر و قدردانی مینماییم.

همگان را به خدای متعال میسپاریم.

۱۴۰۰/۱۰/۵

.

26 نظرات
 1. حسین می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  به عقیده من اگه همه ما مثل یک خانواده بودیم میتونستیم همه مشکلات رو زودتر حل کنیم، اگه همکاران محترم رسمی، شرکتی ها برای گرفتن حق بازنشستگان عزیز همپای انها میشدیم، اگر بازنشستگان عزیز برای گرفتن حق نیروهای رسمی همپای انها میشدند و در نهایت همکاران محترم رسمی و بازنشسته برای گرفتن حق ما نیروهای شرکتی همپای ما میشدند و مثل یک خانواده باهم بودیم هیچکس نمیتوانست کوچکترین لطمه ای به هیچ گروه ای بزند اما متاسفانه تو این شرکت هر گروه به دنبال مناف گروه خودش هست و هیچ همبستگی وجود نداره، و سهام دار هم میداند چطور رفتار کند گروهی اعتراض میکنند بعد از کش و قوس نصفی از حقوق انها را میدهد انها ساکت شده و میروند، سپس گروهی دیگر اعتراض و گرفتن یک دهم حق خود و کنار رفتن و این چرخه باطل همچنان ادامه دارد، سردبیر رمز گرفتن همه حقوق قانونی همه گروهها همبستگی همه ما باهم هست

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   با شما موافقم
   سالهاست دنبال وحدت گروه ها هستم
   ولی ….

 2. ناشناس می گوید

  اراجیف عده ای معدود راگوش ندهید،که چی دادند وچی گرفتیم ،اینا مفت آمدن سرکار حالا دمبک بازی در آوردند،سختی های ۳۰ سال قبل را ندیدن.

 3. کارمند کوچولو می گوید

  ضمن اینکه هر حرکت خودجوش عدالت خواهانه در مسیر زنده کردن مطالبات میتواند مفید باشد لکن بنظر میرسد حرکتها وتجمعات بدون برنامه وسرخود عملا نتیجه مثبتی درپی نخواهد داشت واحتمالا قبح تجمعات ریخته خواهد شد ودیگر مسئولین اهمیتی برای این تجمعات قائل نخواهندشد مثلا ببینیددر این سه تجمع هفته های قبل بازنشستگان جلوی مخابرات ایران و وزارتخانه مسئولین اصلا حاضر نشدند درب ساختمان را بر روی تجمع کنندگان باز کنند(گرچه به بدلیل کرونامدعی اینکار شدند که بهانه ای بیش نیست واصل قضیه عادی سازی وعدم توجه به تجمعات از این به بعد است) وبا اینکارشان عملا به تجمع کنندگان بی محلی می کنند
  لذا لازم است هر نوع تجمعی بصورت اعلام سراسری وبا هماهنگی شوراهای صنفی وکانون بازنشستگان مخابرات ایران باشد تا ضمن اثر بخشی مذاکرات ,توافقات همه جانبه را درپی داشته باشد وتوافقات جزیره ای چاره ساز نخواهدبود

 4. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر گرامی
  کارت اعتباری تجارت که قرار بود بعد از کارمندان محترم به شرکتی ها تعلق بگیره به فراموشی سپرده شده؟
  لطفا پیگیری کنید

 5. ناشناس می گوید

  حق جذب باید از سال 1388 اجرائی گردد.

 6. ناشناس می گوید

  درود بر شرف وغیرتتان

 7. یاحقی می گوید

  سلام به سر دبیرعزیز.پدر بیامرز کدام ۴۰۰میلیون شما سال به سال سنوات می گیرید.ما بعد از سی سال آن هم ارزشش آنقدر کم شده شاید بتوان یک وانت پراید خرید برای کار در دوران بازنشستگی.صدای دهل از دور خوش است..

 8. ناشناس می گوید

  آفرین به غیرتتان .ضمنأ بند ۷ بسیار بجا و لازم بود.

 9. ناشناس می گوید

  شما هم خدای تان را شکر کنید
  نیروی شرکتی مخابرات با مدارک عالی د سابقه ۲۰ ساله بدون ذره ای امنیت شغلی داره ۵ میلیون میگیره و از صبح تا غروب با فشار کاری چندین برابر
  هیچ مصوبه و پشتیبانی نداشت که مخابرات رو مکلف کنه در زمانی که شرکت دولتی بود و نیروهای شرکتی هم در اون وجود داشتند
  واسه اینها هم امتیازی کسب بشه که لااقل امنیت شغلی شون مثل شما باشه

 10. دگرگون می گوید

  با سلام
  غیر از مخابرات کدام ارگان دیگه در کشور وجود داره که بعد از بازنشستگی هم حق خواربار اونم ماهیانه پرداخت کنه
  هدیه ازدواج بده . کفن و دفن
  مناسبت ها و …..
  اینها خوب بود زمانی که مخابرات گل سرسبد شرکت های درآمد زای کشور بود و شرایط گل و بلبل
  وقتی شاغلش داره با ماهی ۶ تومن کار میکنه و یک ریال هم به عنوان بازنشستگی نداره
  کاش برگردیم به ۱۰ سال قبل و ما هم مثل اون زمان با اون ثبات اقتصادی باز نشست میشدیم

  این متن دلیل عدم پرداخت به بازنشستگان نیست ولی در شرایطی که مخابرات به این حال و روز درآمده تکلیف این همه نیروی شاغلش چه خواهد شد.
  مخابرات هم واسه کاهش هزینه هاش ساختاری پیاده کنه که این همه پست های بی دلیل و بدون بهره وری به وجود نیاره
  ۸۰ درصد از مدیران میانی و ریس ادارات کاغذی بدون یک ریال بازدهی مازاد هست مخصوصا در ستاد مخابرات ایران
  باز لشکر مشاوران از بیرون سازمان و حقوق های آنچنانی چیست ؟
  ۸۰ درصد معاونت ها و مدیریت ها در مناطق مخابراتی باید برچیده بشه وقتی کار داره توسط کارشناس پایین دست انجام میگیره و اکثر امور متمرکز شده است
  ساختار نیروی انسانی خود را مخابرات می بایست قبل از پایان سال اصلاح کنه
  طرح های تشویقی بازنشستگی رو فعال کنه
  و….

 11. قراردادی مخابرات می گوید

  سلام بازنشستگان را می بینم آینده بدتر ازاین برای خودم متصورم.
  این هم از عواقب خصوصی سازی است چرا بانیانش جوابگو نیستند؟ چرا هیچ کس این مسئولیت تصمیم غلط را بر عهده نمی گیرد؟
  بازنشستگان عزیز چرا در قطعنامه خواستار مجازات مسببان خصولتی سازی نشده اید؟ بپرسید این چه وضعیتی است که برای بزرگترین شرکت دولتی درست کردند؟

 12. ناصر می گوید

  البته مطالبات بازنشستگان محترم مخابرات یواش یواش دارد در کوچه و پس کوچه اختلافات سیاسی یا بهتر بگویم باند بازی مدیران ارشد مخابرات ایران و سهامداران بزرگ گم می شود و دیگر تجمع موردی در رسیدن به حق و حقوق جوابگو نخواهد بود بلکه مطالبه یکدل سراسری شاغلین و بازنشستگان بطور مستمر می تواند راهگشا باشد در حالیکه مدیرعامل و رئیس هیات مدیره کارشان به بحث و جدل کشیده است هیچکدام بفکر مطالبات بازنشستگان و شاغلین نخواهند بود انشاءالله که گشایشی در رده مدیران شرکت مخابرات بزودی اتفاق بیافتد

 13. حی علی خیرالعمل می گوید

  سلام عزیزان همکاران بازنشسته حمایت خوبش زا شمااعلام داشته وقدردان تلاش شماهستیم متشکریم ازهمت والایتان دست مریزاد

 14. کاش منم رسمی بودم می گوید

  موقعه بازنشستگیتون۴۰۰میلیون گرفتید
  خونه از مخابرات گرفتید
  سهام گرفتید
  دیگه دردتون چیه؟

  1. کلاغ سفید می گوید

   درد الان ما درد آینده شماست عزیزم.
   اینقدر خودخواهانه با مسائل برخورد نکنید. فرقی بین حق دو ریالی با حق دو میلیاردی نیست. حق حق است و باید گرفت. درد ،عدم درک این موضوع است.
   شما هم قطره قطره حقتون انباشته میشه و میشه همین مبالغی که الان ما دنبالشیم.
   اون موقع یکی میاد میگه شما چند میلیون حقوق میگیرید. اما ما بیکاریم. دردتون چیه؟
   پس حق خودتو فریاد بزن و جلوی دهان حق خواهانه دیگران رو نگیر که خودت ضرر میکنی جان برادر.

  2. ناشناس می گوید

   سلام برادر گرامی
   این موضوع چه ارتباطی به شما داره؟ طرف به دنبال حقش هست شما چرا ناراحتی؟
   از حق و حقوق شما که نگرفته.
   درد ما اینه که حق و حقوق ما رو ده ساله که ندادن اگر هر بازنشسته ۴۰۰ میلیون هم گرفته از روی پارتی بازی یا اختلاس نگرفته اون چیزی رو که قانونی بوده بهش دادن و الان از همون چیزی که قانون میگه طلب دارن از مخابرات.
   شما که نیروی شرکتی هستید و زمانی هم که استخدام شدید و اینوهم میدانستید الان دارید به هر دری میزنید تا یه امتیاز بیشتر از مخابرات بگیرید من کارمند رسمی هم ناراحت نمیشم اما سوال اینجاست که شما که حتی رسمی هم نیستی چرا از پیگیری حق و حقوق کسی که ۳۰ سال برای مخابرات کار کرده ناراحتی؟!!!!

  3. ندا می گوید

   پدر بنده نه خونه گرفت نه پاداش 400 میلیونی بقول شما . این حرفا چیه میزنید حقشونه معوقات رو طبق قانون و مصوبه شرکت به نرخ روز بگبرند .

 15. پرنده آبی می گوید

  سلام
  بنازم غیرت بازنشستگان را خدا قوت.
  ما شاغلین که هیچ بخاری نداریم

  1. ناشناس می گوید

   عزیز دل برادر میدونی فرق شاغل با بازنشسته چیه یه شاغل هنوز دستش زیر سنگ ایناست ارزیابی جذب حقوق و غیره ولی یه بازنشسته فقط دنبال مطالباتش شاید ۱۰درصد از درآمدش به سیستم بستگی داره پس منطقیه که یه بازنشسته جراتش بیشتر باشه نه برادر

   1. پرنده آبی می گوید

    بله عزیزم منم میدونم اما با این اوصاف ما شاغلین هیچ وقت به حقمان نخواهیم رسید.
    اگر به دنبال گرفتن حقمان هستیم باید هزینه هم بدیم

 16. کارگزار می گوید

  خدای فرق ما با سایر کارکنان شرکت چی ؟چرا تجمع کارگزاران را به این شکل پوشش خبری و مانور نمیدید … سه شنبه منتظر پوشش خبری باش سردبیر جان

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   عزیزم
   قربون شکلت
   باید به من خبر برسه من منتشر کنم
   شما و دوستانتون خبر نمی فرستید
   من هم علم غیب ندارم که

   1. مهدی می گوید

    الان نگاه کن به سایت ها یا شماره وات بفرس تا ارسال کنم ۰۹۱۷۱۳۵۹۵۸۶

    1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

     مهدی جان
     خبر سایتها در جای خودش همکاران دیگه میذارن
     ولی برای ما مهم خبرهای اختصاصی است
     کپی کم خبرهای دیگران نیستیم که
     خبر دارین بفرستید
     برات واتساپی پیام دادم
     لطفا حالا که زحمت میکشی خبرهای اختصاصی بفرست

  2. ناشناس می گوید

   شما هم خدای تان را شکر کنید
   نیروی شرکتی مخابرات با مدارک عالی د سابقه ۲۰ ساله بدون ذره ای امنیت شغلی داره ۵ میلیون میگیره و از صبح تا غروب با فشار کاری چندین برابر
   هیچ مصوبه و پشتیبانی نداشت که مخابرات رو مکلف کنه در زمانی که شرکت دولتی بود و نیروهای شرکتی هم در اون وجود داشتند
   واسه اینها هم امتیازی کسب بشه که لااقل امنیت شغلی شون مثل شما باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here