مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

مطلب وارده- زحمات طاقت فرسای دهه ۸۰ و هتل های لوکس امروز

مخابرات ما- بحث همراه اول و ادغام آن با بخش ثابت مشتریان زیادی دارد.این نوشته که توسط نویسنده مهمان نوشته شده در همین مورد است.

خیرخواه


در دهه ۸۰ نیروهای مخابرات به سرعت سایت های BTS را احداث می کردند و خبری از همراه اول نبود. بیش از ۷۰ درصد از سایت های فعلی در این دهه با تلاش طاقت فرسای نیروهای استانی مخابرات انجام شد. از تملک تا اجرا و راه اندازی و نگهداری و بهینه سازی .زحمت اصلی ارتباطات سیار را همین نیروهای استان کشیدند تا همراه اول زیر ساختش که تملک سایت می باشد را داشته باشد. از اوایل دهه ۹۰ اولین شرکت های اقماری توسط وابستگان مدیران تاسیس شد تا با شعار تمرکز در مرکز یکی یکی کارها را از استان ها خارج کنند.تعداد زیادی از نورچشمی های مدیران هم مخبرات و هم همراه در این شرکت ها استخدام شدند.عده ای از مدیران میانی نیز برای بازنشستگی خود جا در این شرکت ها رزرو شده دارند.باور ناپذیر است که این شرکت ها بیش از ۳ هزار نیرو دارند. متاسفانه با ورود ۳G ,4G مدیران همراه ,نیروهای استان را از دانش روز محروم کردند. این بزرگترین خیانت به نیروهای استان بود.بایکوت اطلاعاتی. بروید آمار کلاس های برگزار شده در اوایل ورود تکنولوژی نسل ۳ و۴ را برای پرسنل ناک و بی آر تل و… را استخراج کنید.جالب اینجاست که کلاس ها با هزینه همراه اول (مخابرات) برگزار می شد. این شرکت ها در استفاده از نیروهای خارجی بخصوص هندی -پاکستانی با پرداخت ماهیانه ۴ تا ۵ هزار دلار از جیب همراه نیز آزاد بودند و تعداد زیادی از متخصصین خارجی در این شرکت ها استخدام شدند(به جای آموزش به نیروهای زبده استانی). حالا دیگر پازل در حال تکمیل بود. نیروهای استان که این همه زحمت برای سایت های همراه کشیده بودند و خیلی از تخصص ها را خودشان با تجربه و ممارست به دست آورده بودند دیگر سرخورده شده بودند. وقتی برای پرسنل این شرکت ها هتل آنچنانی در استان ها می گرفتند و حقوق آنها از نیروی باسابقه استان بیشتر بود امید در نیروهای استان نابود شد. حالا دیگر تازه رسیده ها این شرکت ها آقابالاسر نیروهای مخابرات بودند و تا الان نیز ادامه دارد.اکنون نیز این شرکت ها با وعده دور زدن تحریم ها جهت تامین تجهیزات به همراه همچنان می تازند و کارها را با قیمت بالا از همراه اول می زنند و با دور زدن استان به پیمانکار محلی می دهند.
تنها با حذف شرکت های واسطه و سپردن کار به صاحبان کار یعنی استان ها و ادغام دو شرکت مشکل حل می شود.فقط با صرفه جویی در این مورد می توان ۱۰۰۰ میلیارد تومان را جهت بهبود وضع معیشتی کارکنان استفاده کرد.این را به خاطر بسپارید که هر انتقاد و افشاگری تیری هست در جهت عدالت گرایی و زیاده خواهی عده ای مدیر…..

 

7 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  خدا احمدی نژاد را نابود کنذ مخابرات در ۲ساعت از قبل تاین شده فروخت

 2. ناشناس می گوید

  خود کارکنان ارتباط سیار میگن روزی که بعنوان یک شرکت جدا ثبت شدیم داستانی بحث مفصل داشت .!!!
  فقط خواهشا ببینید بازنشسته های سیارهم این مشکلات را دارند؟ سپاس

 3. محمد می گوید

  خیلی خیلی جالبه امروز جلسه همایش تبیین در سالن شادمان برگزار شده ،تمام مشکلات امروز ما توسط همین مسئولین بوجود آمده بعد همایش گذاشتن از همدیگر تقدیر تشکر میکنند.
  #دیوانه خانه

 4. جای مناسب می گوید

  پیشنهاد میشود تجمع گسترده بعدی در برج همراه برگزار شود و اولویت موضوع مطالبه گری بر ادغام همراه اول و مخابرات باشد.

 5. ناشناس می گوید

  از این نمد کلاهی برای کارمندان ساخته نخواهد شد.

 6. ناشناس می گوید

  با سلام
  متاسفانه نظارت ضعیف وزارت ارتباطات و سازمان خصوصی سازی باعث این فاجعه گردیده است………….

 7. علی می گوید

  همه چیز را می دانیم ولی قدرتی نداریم بردن و خوردن و….
  خدا لعنت کند بانی واگذاری مخابرات را این ثروت ملی به یغما رفت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here