مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

اخابر اوراق اجاره صکوک منتشر می کند

مخابرات ما -شرکت مخابرات ایران “اخابر” اوراق اجاره صکوک شرکت “توسعه اعتماد مبین” را مبتنی بر سهام اخابر توسط شرکت واسط مالی “شهریور پنجم” منتشر می‌کند.

مخابرات ما (مالکی)-به گزارش شهر بورس، شرکت مخابرات ایران “اخابر” اوراق اجاره صکوک شرکت “توسعه اعتماد مبین” را مبتنی بر سهام اخابر توسط شرکت واسط مالی “شهریور پنجم” منتشر می کند.

ارزش این اوراق به مبلغ ۰۰۰ر۰۰۰ر۱۵ میلیون ریال (۲٫۳۵۱٫۰۹۷٫۱۷۹ سهم شرکت مخابرات ایران) است.

2 نظرات
 1. اعتراض جمعی از کارکنان رسمی و بازنشستگان شرکت مخابرات در سراسر کشور می گوید

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ – ۰۸:۵۸
  ارزش سهام عدالت ۱۰ میلیون تومان است سالانه سود سهام عدالت را مبلغ بیش از ۱ میلیون تومان واریز می کند ولی متاسفانه ارزش سهام اخابر کارکنان شرکت مخابرات ایران بیش از ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان بوده است سود سهام اخابر را در تاریخ ۴ بهمن ماه سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان واریز کردند چرا؟
  اعتراض جمعی از کارکنان رسمی و بازنشستگان شرکت مخابرات در سراسر کشور

 2. همکار می گوید

  پول‌نیوز، محمدعلی دیانتی‌زاده –
  یکی از انواع اوراق بهاداری که می‌توان برای سرمایه‌گذاری خرید، صکوک اجاره است.
  معمولا شرکت‌های بزرگی به مشکل مالی برمی‌خورند با تآسیس یک شرکت ثانویه، بخشی از دارایی (مثلا املاک خود) را به‌صورت صوری به این شرکت می‌فروشند و خودشان این اموال را از این شرکت اجاره (به شرط تملیک) می‌کنند.
  حال؛ شرکت دوم بخشی از این ملک را به صورت چندین سهم در بورس می‌فروشد و فایده‌اش برای خریدار این است که در اجاره‌بها شریک می‌شود و پس از پایان مدت اجاره هم سهمش را پس می‌دهد و اصل پولش را پس می‌گیرد.
  اجاره‌بهایی هم گرفته سود او محسوب می‌شود، یعنی نسبت به اصل سرمایه هرچه بیشتر (در قالب اجاره‌بها) گیرش آمده باشد، درصد سود محسوب می‌شود.

نظرات بسته شده است.