مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

جزئیات مهم از تغییر ساعت کار ادارات

مخابرات ما- جزئیات مهم از تغییر ساعت کار ادارات/ ساعت حضور کارمندان مشخص شد

توضیح مخابرات ما- این مصوبه برای اجرا در مخابرات ابتدا باید توسط هیئت وزیران ابلاغ شود و سپس در مخابرات برایش تصمیم گیری شود.

مخابرات ما- اقتصاد نیوز به نقل از اکوایران، به گفته مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، بر اساس مصوبه هیات وزیران، ادارات باید در ساعات کاری، مصارف خود را ۳۰ درصد و پس از پایان ساعات کاری ۶۰ درصد کاهش دهند که با نصب کنتورهای هوشمند مصرف برق ادارات کنترل‌پذیر می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: برای تغییر ساعت کار ادارات، مصوبه هیأت وزیران در سال گذشته را داریم که همچنان قابل اجراست و امسال نیز اجرایی می‌شود که براساس آن ساعت کار ادارات از ١۵ خرداد تا ١۵ شهریور تغییر می‌کند.

البته سال گذشته نیز، بر اساس مصوبه سال گذشته هیأت وزیران و به منظور مدیریت مصرف برق در فصل گرم سال، ساعت کاری ادارات به ۶ صبح تا یک بعدازظهر تغییر یافت که گفته می‌شود این اقدام کاهش ٨۵٠ مگاواتی اوج بار شبکه برق در تابستان ١۴٠٢ را به همراه داشته است.

این تغییر موجب برخی نارضایتی‌ها و واکنش‌های رسانه‌ای از سوی کارکنان دستگاه‌های اجرایی بود و نداشتن خواب کافی، نگرانی از عدم حضور به موقع در محل کار، افزایش استرس و سردرگمی و بر هم خوردن نظم خانواده‌ها از جمله معایبی است که در این رابطه عنوان شده بود.

مصطفی رجبی مشهدی در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ در همین رابطه گفته بود: بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۱۳۹۹ انجام شد، تغییر نکردن ساعت رسمی کشور می‌تواند تا ۲ هزار مگاوات مصرف را در ساعات اوج مصرف شبانه افزایش دهد.

او ادامه داد: این در حالی‌ست که وقتی ساعت‌ها را به جلو می‌کشیم از خنکی صبح استفاده و در نتیجه از کولرها کمتر استفاده می‌شود. علاوه بر این ساعت کار اداری هم زودتر پایان می‌یابد و وسایل سرمایشی زودتر خاموش می‌شود و این موضوع کمک می‌کند تا ساعت اوج مصرف روزانه را با مصرف کمتری سپری کنیم.

1499230cookie-checkجزئیات مهم از تغییر ساعت کار ادارات

Please rate this

0 1 2 3 4 5
3 نظرات
  1. ققنوس می گوید

    نیروگاه هسته ای بوشهر چرا وارد مدار نمیشه ؟ مگر هدف از صنعت هسته ای تولید برق نبود ؟ پس چی شد ؟

  2. amin می گوید

    سلام ،ماراننده های استیجاری نه بیمه داریم نه حقوق الان ۱۲خرداد هست هنوز حقوق واریز نشده

    1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here