مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

مشوق‌های جدید دولت انگلیس در حوزه مخابرات

مخابرات ما-  – پهنای باند ماهواره‌ای برای مناطق دورافتاده اسکاتلند، تفاهم نامه با استرالیا، و چراغ‌های هوشمند، جدیدترین ابتکارات دولتی

منبع: ایستنا

مخابرات ما- ب  این سه ابتکار توسط سر جان ویتینگدیل وزیر فناوری انگلیس، در رویدادی به نام هفته فناوری لندن اعلام شد. در اولین ابتکار، جزیره پاپا استور در جزایر شتلند که یکی از دورافتاده‌ترین جوامع در سراسر بریتانیا است، از این هفته دسترسی به اینترنت مبتنی بر سرویس ماهواره ای را از طریق خدمات شرکت OneWeb دریافت خواهد کرد.

گروه شبکه های کلاروس در حال نصب یک پانل مسطح “کی متا” است که در صورت راه اندازی به صورت فلکی ماهواره های مدار پایین زمین (LEO) وان وب متصل می شود تا به خوبی اینترنت را از فضا در این منطقه دور افتاده تامین کند.
در این اطلاعیه آمده است که نصب این پنل اولین عرضه تجاری آن در اروپا است. این بخشی از برنامه “آزماییشی آلفا” دولت است که به دنبال آن است تا مشخص کند که اتصال مناطق بسیار دورافتاده بریتانیا به پهنای باند مبتنی بر ماهواره LEO در مقیاس وسیع‌تر چقدر عملی است.
نیل مسترسون، مدیر عامل وان وب در این خصوص گفت: OneWeb همیشه به دنبال استفاده از اتصال ماهواره ای برای پر کردن شکاف دیجیتالی برای جوامع و تجارت در سراسر جهان بوده است. اتصال برای همه، به ویژه برای دورافتاده‌ترین جوامع حیاتی است و ما خوشحالیم که با دولت و شرکای خود در این آزمایش همکاری می‌کنیم تا اتصال با سرعت بالا و تأخیر کم را برای کسانی که در جزیره دور افتاده شتلند زندگی و کار می‌کنند، ایجاد کنیم.
در همین حال، برنامه پایلوت زیرساخت هوشمند (SIPP) نیز اعلام شد که تا ۱٫۵ میلیون پوند، همسان با ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند، برای ۶ راهبر اصلی تحت رهبری مقامات محلی، که ذینفعان را از طریق رقابت تعیین می‌شوند، پرداخت می‌کند. هدف این طرح، استقرار «زیرساخت دیجیتال پیشرفته» است. البته تنها مثالی که از آن ارائه می‌شود، یک لامپ هوشمند است!
این طرح که بعنوان یک آچار فرانسه معرفی میشود، از خدمات هوشمند تا مبلمان شهری را ارائه می‌کند، مانند بهبود اتصال شبکه تلفن همراه (احتمالا از طریق اسمالسل)، وای‌فای عمومی، شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و همچنین ایمنی عمومی و نظارت بر محیط‌زیست را به مخاطبین وعده میدهد.
جسی نورمن، وزیر فناوری و کربن‌زدایی انگلیس در این باره گفت: دولت با تبدیل چراغ‌ها و سایر زیرساخت‌های جاده‌ای به دستگاه‌های هوشمند مانند نقاط وای‌فای عمومی، روی راه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که زیرساخت‌های حمل‌ونقل روزمره را می‌توان برای آینده‌ای سبزتر و پاک‌تر تغییر دهد. دولت این برنامه اتصال را در سراسر کشور تقویت می کند و دسترسی به شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را افزایش می دهد و به ما کمک می کند تا به اهداف ناب خود برسیم.
در نهایت، “یادداشت تفاهم در زمینه تنوع مخابرات” با استرالیا امضا شده است. گفته شده است که این امر برای تقویت همکاری در زمینه تنوع ارتباطات، به ویژه توسعه راه حل های باز و قابل همکاری مانند open RAN طراحی شده است.
4 نظرات
 1. مسیح می گوید

  با سلام و احترام فراوان به سردبیر عزیز . سوال اینکه میشه جابجایی به یکی از مراکز مخابرات کشور انگلیس انجام بشه من بعنوان کارشناس مالی متقاضی این جابجایی هستم . لطفا نتیجه جابجایی رو خواستارم .

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   معلومه که نمیشه
   سابقه تو ترجمه کنید و به شرکت انگلیسی ارائه کنید

 2. ناشناس می گوید

  عزیز شوخی نکن
  هنوز نمی‌تونن یک قرون دوزار حقوق‌مارو‌پرداخت بکنن

 3. ناشناس می گوید

  این وسط‌ پهنای باند ماهواره ای
  نا مدیران بی معرفت، بفکر حقوق این پرسنل مظلوم باشید، بفکر بازنشستگان شریف باشید که جوانی شان را صرف مخابرات کردند

نظرات بسته شده است.