مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

توپخانه شخصیت ها روی وزیر ارتباطات، راهکارهای مخابرات برای عبور از بحران مالی

مخابرات ما-اصلاح تعرفه، جمع‌آوری تشکیلات هزینه‌بر و ادغام با همراه اول راهکارهای عبور از بحران مالی!

مخابرات ما (منبع : عصر ایران) – کسری بودجه در قانون بودجه کشور هم وجود دارد، اما در رابطه با شرکت مخابرات اگر تشکیلات بی استفاده که هزینه بر هم هستند تعیین تکلیف شوند، بخشی از این مشکل بحران مالی رفع خواهد شد.
در حالی که مشکلات شرکت مخابرات ایران در پرداخت معوقات بازنشسته‌ها و حقوق پرسنل ادامه دارد، عدم رضایت کاربران از خدمات ارائه شده توسط این شرکت علی الخصوص خدمات اینترنت پرسرعت و مشکلات ماه‌های اخیر تمدید پروانه این شرکت از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، باعث شده است تا با نگاه جدی‌تری مشکلات این شرکت و راهکار رفع موانع توسعه بررسی و مورد بازبینی قرار گیرد.
به گزارش سیتنا، مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در گفت‌وگویی که فروردین ماه سال جاری با سیتنا داشت، پیرامون هزینه حداقل نگهداری خطوط مخابرات و تغییرات تعرفه‌ای، گفت: برای دریافت مصوبه افزایش تعرفه از کمیسیون تنظیم مقررات، به ما گفته شد باید تعهد توسعه هم داشته باشید. عددی که در کمیسیون مصوب شد به طور میانگین ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان در آذرماه ۱۴۰۰ بود و این میانگین عملی نشد تا شهریور ۱۴۰۱٫ عددی که ابلاغ شده و ما از مشترکین دریافت می کنیم میانگین درآمد ما را برای هر خط به ۹۰۰۰ تومان رسانده است که باز هم اختلاف داریم. همچنین در روستاها افزایشی نداشته ایم با اینکه هزینه ها در این مناطق بیشتر از شهرهاست، اما ما طبق سیاست عمل کردیم.
از طرف دیگر زارع، معاون مالی شرکت مخابرات ایران، گفته است: درآمد ماهیانه شرکت هزار و ۶۰۰ میلیاردتومان است که در نهایت موجب کاهش ماهانه ۴۰۰ میلیارد تومان شده که عدم پرداخت کامل و به موقع حقوق نیز از این بابت است. کسر بدهی های مربوط به چندسال گذشته و عدم امکان تهاتر به علت زیان و کمبود ماهانه ۴۰۰ میلیارد تومان، موجب ایجاد نقصان های مالی شدیدی در مخابرات شده است.
اصلاح تعرفه، راه حل رفع مشکل شرکت مخابرات ایران
بررسی راهکارهای خروج شرکت مخابرات از بحران مالی
در همین راستا فرامرز رستگار، دبیر و نائب رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون راه حل رفع مشکل شرکت مخابرات ایران در کسری بودجه و پرداختی‌ها، گفت: تعرفه ها باید اصلاح شود، تجهیزات و خدمات روز به روز گران تر می شوند و به تناسب آن‌ها باید تعرفه ها نیز تغییر کند.
وی، افزود: اگر اصلاح تعرفه در شرکت های دیگر همچون همراه اول و ایرانسل لحاظ نشود، آنها هم دچار مشکل شرکت مخابرات ایران می‌شوند.
باید تشکیلات اضافی شرکت مخابرات ایران تعیین تکلیف شود
بررسی راهکارهای خروج شرکت مخابرات از بحران مالی
محمدرضا محمدخانی، معاون سابق مرکز پژوهش‌های مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون مشکل کسری بودجه شرکت مخابرات ایران، گفت: تشکیلات به این بزرگی قطعا هزینه بالایی هم دارد، ساختارهای غلط در تمام سیستم‌های دولتی و غیر دولتی وجود دارد که هزینه بر هم هستند. در شرکت مخابرات واگذاری یا باقی راه حل‌ها اشتباه است و باید تشکیلات اضافی برداشته شوند.
وی، افزود: هزینه ساختمان‌های شرکت مخابرات بالا است و نیروی انسانی زیادی در این ساختمان‌ها مشغول هستند. آیا شرکت مخابرات می‌تواند از تکنولوژی به جای نیروی انسانی استفاده کند؟
محمدخانی، اظهار کرد: مخابرات باید به دولت برگردد، ساختمان‌های اضافی جمع شوند و نیروی انسانی دورکاری انجام دهد و مخابرات هم تعهد دهد که تمام تسهیلات این نیروها را پرداخت می‌کند. در این صورت وقتی هزینه اضافی برای ساختمان‌ها نکند، می‌تواند بخشی از کسری بودجه را حل کند.
معاون سابق مرکز پژوهش‌های مجلس، تاکید کرد: کسری بودجه در قانون بودجه کشور هم وجود دارد، اما در رابطه با شرکت مخابرات اگر تشکیلات بی استفاده که هزینه بر هم هستند تعیین تکلیف شوند، بخشی از این مشکل رفع خواهد شد.
تلفیق همراه اول و شرکت مخابرات، چاره حل مشکلات شرکت مخابرات ایران است
بررسی راهکارهای خروج شرکت مخابرات از بحران مالی
سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، پیرامون مشکلات بودجه‌ای شرکت مخابرات، گفت: در واگذاری شرکت مخابرات دو بخش وجود داشت، بخش پولدار که همراه اول بود و آینده دار و بخش کابلی که شرکت مخابرات ایران بود؛ زمانی که گوشت و استخوان از هم جدا می‌شود، مشخص است که مشکل هم به وجود می‌آید.
وی، خاطرنشان کرد: مخابرات داکت و سیم برای زیرساخت کشور در اختیار دارد. اگر واقعا به دنبال رفع مشکل شرکت مخابرات هستیم باید همراه اول و شرکت مخابرات با هم تجمیع شوند و یک هلدینگ قوی جدید تشکیل شود و دارایی عظیمی که در اختیار همراه است، به مخابرات هم داده شود.
باستانی، اظهار کرد: واگذاری شرکت مخابرات کاری سخت و بی نتیجه است؛ چراکه این مشکلات پس از واگذاری هم وجود خواهد داشت، اما اگر تلفیق همراه اول و شرکت مخابرات صورت گیرد، عقب ماندگی‌های شرکت مخابرات جبران خواهد شد.
1454160cookie-checkتوپخانه شخصیت ها روی وزیر ارتباطات، راهکارهای مخابرات برای عبور از بحران مالی

Please rate this

0 1 2 3 4 5
9 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  امیدوارم ریالی تعرفه زیاد نشود، چون چیزی به پرسنل نمی رسد و جیب خودشان پر می شود والسلام

 2. بازنشسسسسسسسته می گوید

  سلام بازنشسته هستم روزگارم !! شکر خدا بد نیست قناعت سرمایه من است. شغل دومی ندارم بالاترین سرمایه من لطف خداوند است ودوری از دلدادگی به دنیا هزاران مرتبه …….

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   دوست خوبم ازتون عذرخواهی می کنم. مطالبی که نوشته اید ارزشمنده ولی در تخصص من نیست
   لطفا اجازه بدین به مخابرات و ارتباطات بپردازیم

 3. مهدی می گوید

  این همه شارژ و اینترنت از بعد صدری چند برابر شده علاوه بر اینکه دریافتی قبوًض هم چند برابر شده و هزار نفر بازنشست شدن جای آنهاهم یک نفر نیرو نگرفته پول این ذخیره نیرو کجا رفته توسعه نداشته بازسازی نکردهوهزارکارمانده به زمین داره که هزینه نکردن این وضعیت ها را سلطانی بامشاورین ومعاونتهاش بوجودآورده یکی نیست بگه سلطانی مگر این شرکت همون شرکتی نیست که تو از صدری تحویل گرفتی چطوره که صدری علاوه براینکه حقوقها رابه موقع پرداخت میکرد عیدانه ۴۰۰تومانی هم به پرسنل میداداینهمه هم بهانه نمی آوردتوی سلطانی فقط میدی به سهامدارطیف خودت بفکرپرسنل وبازنشسته وبخش خصوصی نیستی

 4. صداقت می گوید

  دیشب قرار بود لایو اینستاگرام داشته باشید 🤔

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   ببخشید
   جایی جلسه بودیم کلا یادم رفت

 5. عباس. زارع بازنشسته مخابرات و بد بخت و دارای ۳تا سرطان و پول دارو و دوای مارا هم قطع کرده می گوید

  با سلام و عرض ارادت عرضم به حظور شما که گرفتار پاسخهای کارکنان مخابرات که کشتی به گل نشسته است اگر همراه اول که شده قلک سهامداران فعلی با مخابرات تجمیع و به دولت برگردد کارهایی بس شگفت انگیز انجام می‌گیرد ولی الان این مدیران شرکت مخابرات اصلا مدیریت مخابرات را ندارند و باید یه استاد مخابراتی که تمام زیروبم مخابرات بلد است را جایگزین این مدیران بی کفایت کنند فقط با تجمیع این ۲ شرکت بزرگرا اداره کنند و همه چی حل میشه

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   عباس آقا
   سه تا سرطان؟ منظورتون چیه پول دارو و دوای شما قطع شده؟

 6. ناشناس می گوید

  پروانه مخابرات یکی ست
  برگشت به اصل خصوصی سازی و بندهای قابل تعهد و پذیرش طرفین به اجرای آن الزامی ست
  که اکثرا رعایت و یا اصلا انجام نشده

نظرات بسته شده است.